Daily food diary

IMG_0961

* * *

Luty minął nam w oka mgnieniu! Staraliśmy się docenić całym sercem każdy promień słońca a szare dni odczarować i polubić!  Zapraszam Was na krótką fotorelację – mam nadzieję, że kadry z morza umilą Wam dzisiejszy piątek.

IMG_1073

Dostojni przyjaciele :-)

IMG_0953

Zapach morza na sopockiej plaży!

 

IMG_1081

Uśmiechy i pozdrowienia dla wszystkich Czytelników z Orłowa :*

Collage_Fotor

Nareszcie dotarliśmy do Muzeum Emigracji w Gdyni – pięknie opowiedziana historia pokolenia naszych dziadków i rodziców w nowoczesnym wydaniu. Polecam szczególnie! A jeżeli mielibyście ochotę na wykwintne smaki to zajrzyjcie do Mondo di Vinegre (ten sam budynek). Doskonałe ryby (sola pieczona w skorupie z soli morskiej, jesiotr, mule) i widok na port gdyński!

IMG_0888

Eustomy w moich ulubionych odcieniach

IMG_1150

Słodkie śniadanko Hanusi – kasza jaglana najlepsza przy infekcjach górnych dróg oddechowych (usuwa nadmiar śluzu). Niestety nie wszyscy ją lubią z uwagi na charakterystyczny (gorzki) smak – ja gotują ją na mleku roślinnym z daktylami, szczyptą cynamonu i laską wanilii. Do smaku polecam odrobinę miodu, syropu klonowego lub konfitury.

IMG_1055

Zapach hiacyntów powoli przypomina o najpiękniejszej porze roku. Na zdjęciu delikatna biżuteria z Berries&Co.

IMG_1319

Wspólne śniadania w ciągu tygodnia to ogromna wartość – oby ich było coraz więcej!

Collage_Fotor

Moja pierwsza próba pieczenia chleba bezglutenowego – w składzie była mąką ryżowa ze skrobią ziemniaczaną, suszone pomidory, odrobinę oliwy, czarnuszka i świeże drożdże. W smaku całkiem ok., ale by się podzielić z Wami pełnym przepisem to muszę jeszcze popracować na jego końcową konsystencją – niestety wychodzi zbyt sypki i twardy :( Chętnie przyjmę wszystkie sugestie, a najlepiej to sprawdzony przepis! :-P

IMG_1344

Jeden z tych szarych i mglistych poranków w Sopocie..

Collage_Fotor

Gdzie na najlepszy hummus w Gdańsku? Na Wajdeloty do Hummuslandu :)

IMG_1182

Siła natury!

IMG_1369

Moje nowe uzależnienie – zamiast porannej kawy herbata jaśminowa!

IMG_1527

Świetnie napisana historia o jednej z najważniejszych funkcji naszego organizmu! W dobie zmieniających się trendów dietetycznych, ta książka daje nam podstawy do zdrowego odżywiania. Wydawnictwo otwarte.

Collage_Fotor

Kolor ma znaczenie!

IMG_1462

Na tę pozycją czekałam z wytęsknieniem! Książka pt. Jak oni pracują? Agaty Napiórskiej (redaktorka naczelna magazynu Zwykłe Życie), którą miałam przyjemność poznać na swoim spotkaniu autorskim w Warszawie – opowiada o metodach pracy wybitnych osób. Jeżeli tak jak ja, lubicie dowiadywać się o kulisach pracy twórczych ludzi, to koniecznie zajrzyjcie do tej pozycji. Wydawnictwo W.A.B. P.S. Psy też czują naszą codzienność!

IMG_1031

IMG_1308

Śniadanie urodzinowe mojego Męża – kocham Cię nad życie:*

IMG_1298

Urodzinowy trocik!

IMG_1270

Co by tu zjeść na śniadanie? A może syrniki z sosem waniliowym? Polecam, str. 50! P.S. A jeżeli jeszcze ktoś z Was chciałby zakupić jedną z moich książek wraz z dedykacją to zapraszam tutaj :)

IMG_1436

Przygotowania do wiosny! Do zobaczenia za miesiąc :*