W poszukiwaniu kuchennej wyspy-kilka propozycji.

W związku ze sporym zainteresowaniem postem o mojej kuchni, dziś zapraszam Was do obejrzenia kilku propozycji na zaaranżowanie kuchennej wyspy. Jak wiadomo, wykorzystanie jak najlepiej przestrzeni w kuchni, to nie lada wyzwanie- szczególnie w kuchni z małym metrażem!  Przy projektowaniu  ważne jest żeby pamiętać o znalezieniu miejsca do przechowywania swoich wszystkich skarbów (starych desek, porcelany, tarek, durszlaków, sitek, garnków, niezliczonych ilości pokrywek, kubków etc.). Z odrobiną inwencji możemy oczywiście tego dokonać, a przy okazji nadając kuchni indywidualny charakter. Osobiście jestem ogromną fanką wyspy wolnostojącej i długo się zastanawiałam na umieszczenie jej. Niestety z przyczym technicznych, nie wystarczyło nam miejsce.

Pomysł jednak, na wykorzystanie dodatkowego miejsca w wyspie, szczególnie przy przygotowywaniu posiłków podczas przyjeć, spędzał mi sen z powiek i zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę z każdego stołu/ stolika czy nawet drewnianej beczki, mogę stworzyć takie miejsce. Poniżej załączyłam kilka zdjęć, na które natrafiłam w internecie (źródło: digsdis.com) i które mogą Wam się przydać podczas projektowania Waszej kuchni.

Poniżej zamieszczam propozycje wolnostojących wysp, które w tym sezonie proponuje IKEA. Czarna wersja jest moim faworytem i chyba zacznę na niego odkładać :-)

STENSTORP Barek kuchenny,biały dąb lub czarnybrąz 399 PLN

 

 

STENSTOR Barek kuchenny, biały, dąb 699,99 PLN

RÅSKOG Barek kuchenny, turkusowy 199 PLN

BEKVÄM Barek kuchenny, brzoza 199 PLN

A co sądzicie, żeby powyższy model przemalować z koloru brzozy, na filotewy lub turkusowy? Koszt nieduży, a efekt może wyjść rewelacyjny i z pewnością nadać indywidualny charakter naszego królestwa. Co Wy na to? Ot tak, żeby rozświetlić kuchnie na jesienne wieczory?

… chyba że z klocków LEGO? To też jest jakaś myśl! Czekam na wasze pomysły :-)

Follow my blog with bloglovin!