Park Cafe & Rest. Sienkiewicza 3, Konstancin-Jeziorna

Być może niewielu z Was słyszało o Park Cafe & Rest.  Sienkiewicza 3, to od niedawna adres który dobrze znać. Nieopodal Warszawy, w Konstancinie w przepięknie położonej scenerii, kusi swoim zapachami nowo otwarta rodzinna restauracja. Park Cafe & Rest usytuowana jest tuż przy samym parku nieopodal konstancińskich tężni. Trudno ominąć to miejsce, a to za sprawą potężnie wychylającego się ,,porcelanowego" białego konia. To on jako pierwszy wita mnie i zaprasza na taras z zwiewnie nakrytymi stolikami. Jak przystało na lato, zamawiam lekkie sałaty, chłodnik a po chwili dołącza również do mnie łosoś z pieca z pieczonymi ziemniakami. A co tam-raz się żyje!

Czas płynie leniwie i smakowicie. Po tych wszystkich pysznościach, zamieniam taras na przestronny ogród z czekającymi na gości leżakami. Atmosfera błogiego spokoju. Ten kto ma ochotę, leży na hamaku i dokańcza kruchą tarte z letnimi owocami, dla tych bardziej aktywnych czeka kącik szachowy, a dla najmłodszych otwarta przestrzeń do nieskrępowanych wyczynów.

Miejsce to, które zarazem jest restauracją, służy również za twórczy salon artystyczny syna właściciela. Tymoteusz, zafascynowany malarstwem współczesnym, stworzył unikalną kolekcję obrazów, którą można dostrzec we wnętrzu pałacu. W ciągu tygodnia poszukuje inspiracji i dokańcza wizje autorskie, a w weekendy przybiera fartuch i dołącza do swojego dzielnego rodzeństwa, by móc wspólnie gościć przyjezdnych przy stole.

Czytelne menu kusi smakami i przyjaznymi cenami!

Uśmiechnięta Ola, która specjalnie dla nas nakrywa stolik, tak byśmy mogły swobodnie realizować zdjęcia i jednocześnie zdążyć przed niedzielnym tłumem gości. W nieustannym ruchu, pomiędzy jedną a drugą rezerwacją znajduje chwilę i przyłącza się do nas, jednocześnie upinając świeży bukiet. O tak! Rodzinny nastrój czujemy od razu :-)

Adres: ul. Sienkiewicz 3, Konstancin-Jeziorna

https://www.facebook.com/ParkCafeRest/info