3 sposoby na dobry początek dnia! Domowe koktajle. Czerwony, zielony i różowy!

Domowe soki – zawsze i o każdej porze roku! Odkąd urodziła się Hania, zdecydowanie większą wagę przywiązuję do tego co pijemy na co dzień. Gdziekolwiek jesteśmy staram się zawsze mieć przy sobie butelkę niegazowanej wody (dla dzieci najlepsza jest z wygodnym dozownikiem, a jeżeli posiadają jeszcze kolorową etykietę to jesteśmy wygrani :). Większość soków, zarówno w butelkach jak i kartonach omijam szerokim łukiem. Choć producenci w sugestywny sposób zapewniają nas na opakowaniach o 100 % zawartości owoców, to takie soki są najczęściej odtwarzane z zagęszczonych koncentratów, które poddawane się obróbce termicznej, niszcząc tym samym wszystkie składniki odżywcze. Przed nami obfity okres w sezonowe owoce i warzywa, a więc grzechem by było nie skorzystanie z takich dobrodziejstw. Piękno tkwi w nas samych, dlatego dbanie o ciało jest równie ważne jak dbanie o jego wnętrze!

Czerwony koktajl

Skład:

4-5 dojrzałych pomidorów

3 ogórki gruntowe

2 ząbki czosnku

garść świeżej pietruszki

2 cm korzenia pietruszki

2-3 ziarenka pieprzu

szczypta soli morskiej

Zielony koktajl

Skład:

2 dojrzałe kiwi

1 dojrzała gruszka

2 łyżki siemienia lnianego (zalane wcześniej wrzątkiem)

2 pomarańcze

garść liści świeżego szpinaku

Różowy smoothie

Skład:

2 szklanki świeżych truskawek

2 łyżki suszonej żurawiny

1 łyżka jagód Goji (zalane wcześniej wrzątkiem) (dostępne już w większości supermarketach lub w sklepach ze zdrową żywnością)

1/2 szklanki mleka lub 3-4 łyżki jogurtu greckiego

A oto jak to zrobić:

1. Wszystkie owoce przed wyciskaniem dokładnie myjemy. Jeżeli przygotowujemy soki dla najmłodszych, proponuję sparzyć wrzątkiem skórkę. Przygotowując czerwony koktajl z pomidorów, pieprz i sól podaję na końcu. Dodaję również gałązkę selera naciowego lub bazylię. Możemy również na wierzch dodać kilka podprażonych orzeszków ziemnych.

2. Zielony koktajl ma najbardziej intensywny kolor, a to za sprawą liści świeżego szpinaku. Niech Was jednak nie zmyli ten kolor, bo najbardziej wyczuwalne są pomarańcze.

3. Różowy smoothie jest bardziej sycący i myślę, że najlepiej nadaje się na śniadania. Młodszym dzieciom proponuję jednak jagody Goji zamienić na banany.

Po więcej zdjęć zapraszam na swój profil INSTAGRAM