Drukarnia Cafe, Gdańsk

IMG_9863

* * *

12 sierpnia słynna, gdańska Mariacka ożyła! A to za sprawą nowego, klimatycznego miejsca w Gdańsku o nazwie Drukarnia Cafe. To tu parzenie kawy nabiera nowego wymiaru. Sprzęty przypominające skomplikowane urządzenia chemiczne wykonane głównie ze szkła, wzbudziły moją ciekawość tuż na wejściu. Przemiły barista, który czujnie dojrzał moje zakłopotanie od razu przystąpił do przedstawienia nam alternatywnych metod parzenia kawy (min. syfon). Przemyślane wnętrze i spójne dodatki sprawiają, że goście kawiarni czują się swobobnie – w myśl, że to klienci tworzą miejsca, a jeżeli czują się dobrze w zaprojektowanych przestrzeniach, to z pewnością będą tam wracać. 

W wystroju wnętrz nie ma przesady, nie jest szablonowe i nie jest podobne do innych. Czuje się autentyczność miejsca i właścicieli.

Słynny Chemex, którego twórcą był niemiecki doktor chemii Peter Schlumbohm (dużo więcej informacji na temat twórcy znajdziecie na stronie internetowej firmy Chemex: www.chemexcoffeemaker.com). Inspirując się kształtem, funkcjonalnością i sposobem działania naczyń laboratoryjnych udoskonalił jedno z nich tworząc w 1941 roku bardzo popularne i dobrze rozpoznawalne na świecie urządzenie do parzenia kawy. Polecam wszystkim, którzy lubią delikatną i łagodną kawę.

Syfon jest jedną z najbardziej efektownych metod alternatywnego parzenia kawy.

Przemyślane wnętrze i spójne dodatki sprawiają, że goście kawiarni czują się swobobnie – w myśl, że to klienci tworzą miejsca, a jeżeli czują się dobrze w zaprojektowanych przestrzeniach, to z pewnością będą tam wracać.

To tu można również nabyć wspaniały album Be Coffee Style, który stworzyła bardzo zdolna para z http://myszkowiec.com.pl Zajrzyjcie do nich w wolnej chwili – nie dość że robią piękne zdjęcia, to prowadzą również mini sklep z oryginalnymi dekoracjami.

Gdańsk, ul. Mariacka 36, czynne: 10:00 – 22:00

* * *

Po więcej zdjęć zapraszam na mój profil na instagramie