Gdzie na śniadanie w Sopocie?

IMG_5216

*  * *

Im bliżej wiosny tym chętniej odwiedzam nowe miejsca kulinarne. Jak tylko usłyszałam o nowym i ciekawym miejscu w Sopocie – w takim, gdzie można również zjeść śniadanie – to wiedziałam, że muszę tam być! W Sopocie spędziłam większość swojego życia – czasy licealne i studia. Dużo wspomnień, a każdy kąt dobrze znany. W tamtych czasach nawet przez myśl by mi nie przeszło, że można zjeść śniadanie gdzie indziej niż w domu. Duża drożdżówka ze sklepiku koło ,,dwójki” (II LO im. Bolesława Chrobrego :-)) z maślanką to był luksus. Raz na tydzień, nie częściej. Kawa jak by wtedy ogóle nie istniała.

Czasy się zmieniły a otoczenie wraz z nim.

Cały Gaweł to jedno z miejsc do którego z pewnością nie raz wrócę. Rodowity wrocławianin zakochany w Trójmieście postanowił otworzyć w Sopocie swoją restaurację. Każdy szczegół we wnętrzu nie jest przypadkowy i mówi dużo o właścicielu, który swoją serdecznością zjednuje gości i wprawia w dobry nastrój. Atmosferę swobody wzmacnia obecność dwuletniego Bronka – buldoga francuskiego – który od progu wita przybyłych!

IMG_5184

Menu śniadaniowe opiera się na regionalnych produktach – np. pozycja: polskie śniadanie – to kaszubskie jaja z wolnego wybiegu, twaróg i jogurt wiejski (kaszubski), domowe konfitury (np. z rokitnika).

IMG_5206

W progu restauracji wita dwuletni Bronek – buldog francuski, prawdziwy mistrz ceremonii … prawdpodobnie skradnie nie jedno serce przybyłych gości!

IMG_5222

IMG_5178

IMG_5236

Przekrój najnowszych światowych czasopism (ulubione USTA)

IMG_5213

IMG_5162

Okna z widokiem na nową przestrzeń powstałą przy sopockim dworcu

IMG_5135

Adres: Cały Gaweł, ul. Dworcowa 7, Sopot // Śniadania podawane od 9:00 do 13:00, a po 13:00 menu obiadowe.

* * *

IMG_5249

W tym samym pasażu dworcowym, po sąsiedzku mieści się La Bagatela. Pasiaste koszule to ich znak rozpoznawczy. Bagietki, chleb, croissanty, tosty francuskie, kanapki, quiche a nawet makaroniki. Jednym słowem mały Paryż w Sopocie!

IMG_5289

Bagietki pszenne, żytnie – z pomidorami / oliwkami / żurawiną. Cena od 4,50 zł do 7 zł za sztukę

IMG_5277

Quiche są przygotowywane na bieżąco – ten był jeszcze gorący!

IMG_5270

Adres: La Bagatela, ul. Dworcowa 5  // czynne: 7:30-20:00

Jeżeli zachęciłam Was do odwiedzin, to polecam również wpis o miejscach gdzie na śniadanie w Gdyni.

Spokojnego weekendu!