Skip to main content

Francja, jakiej nie znałam, czyli nasza podróż marzeń wzdłuż wybrzeża Normandii i Bretanii

*     *     *

Parę dni temu wróciliśmy z podróży marzeń. Propozycja wyjazdu pojawiła się znienacka, ale od samego początku instynktownie wiedziałam, że przerośnie moje najśmielsze oczekiwania. Pakowałam się w pośpiechu i pierwszy raz nie myślałam o rzeczach dla dzieci. Tym razem nasza wyprawa odbyła się w towarzystwie naszych przyjaciół. Z Gdańska polecieliśmy do Amsterdamu, a stamtąd do Paryża, by wynająć większy samochód i od razu kierować się na północny zachód. Przez pięć pełnych dni pokonaliśmy trasę wzdłuż wybrzeża Normandii i Bretanii, odwiedzając Cancale, Dinan, Perros-Guires, St Malo, Mont Saint Michel i kilka wybranych odcinków plaż wzdłuż wybrzeża. Podobno ten region słynie z najgorszej pogody we Francji. Trudno jest mi się zgodzić i czuję, że to dopiero początek naszych wypraw w te rejony. Każdej nocy mieszkaliśmy w innym miejscu, a stare mury, które nas gościły sprawiały, że mogliśmy przez chwilę poczuć się częścią otoczenia. Rano jedliśmy śniadanie przygotowywane przez rodowitych Francuzów, a następnie z pełną powagą i zaangażowaniem podążaliśmy za miejscami na piknik. Bliskość przyjaciół i spektakularne widoki skalistych klifów potęgowały nasz apetyt. Ten region Francji słynie ze swoich cukierniczych wyrobów, nieskromnej ilości solonego masła, karmelu, ostryg, muli i innych smakowitości, którymi trudno nam było się oprzeć. Mam nadzieję, że te parę ujęć i krótkie nagranie odda Wam nastrój naszej podróży.

20 Odpowiedzi do “Francja, jakiej nie znałam, czyli nasza podróż marzeń wzdłuż wybrzeża Normandii i Bretanii”

 1. Zdjęcia idealne. Wyglądasz przepięknie. I to zdjęcie z mężem. Przypomniałam sobie, że mogę chodzić ze swoim za rękę😊 od dziś będę chodzic❤

 2. Zosiu, podasz nazwę pierwszego miejsca gdzie się zatrzymaliście? Chodzi mi o pierwsze zdjęcia w poście, pięknie wyglada miejsce!:)
  Sama mieszkam we Francji i chętnie wybrałabym się tam na weekend!
  Pozdrawiam

 3. Ależ piękne miejsce! Pasujesz tam Zosiu idealnie, to musiał być piękny wyjazd!

 4. Zosiu, wyglądasz przepięknie na zdjęciu w trenczu i rozszerzanych spodniach 🥰
  Jak modelka! 😻

  I zgadzam się z przedmówczyniami – pasujesz tam idealnie 🥰❤️

 5. Zosiu!

  Uwielbiam tutaj do Ciebie zagladac, inspiracji nie brakuje! W dodatku, gdy raczysz nas taka iloscia wspanialych zdjec, chwila relaksu trwa dluzej:)

  Prosimy rowniez o duuuzo zdjec z codziennosci, w twoim wydaniu najprostsze rzeczy wygladaja najpiejniej:)

  Usciski,
  Marta

  • Marto, dziękuję za Twoją wiadomość i odwiedziny! Bardzo mi miło, że znalazłaś czas🙏🤍

 6. Czekałam na ten wpis od momentu pojawienia się relacji w story – piękne zdjęcia!

  Czy można liczyć na polecenie miejscówek na noclegi? Pytałam się o to również w DM :)

 7. Piękne kadry. Jestem pod wrażeniem również wszystkich lookow Zosiu: jak z katalogu vogue france :-) Czy zdradzisz skąd te lekko rozszerzane spodnie z kantem? Pozdrawiam z Wrocławia Ania

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.