27 sierpnia 2015

Poranek we Florencji

* * *

Gdybym chciała zaplanować pobyt w samej Florencji – miesiąc to zdecydowanie za mało! Zdjęcia które próbowałam dla Was zrealizować to tylko mała próba oddania nastroju tego miasta, które jest stolicą Toskanii. Te kilka godzin, to trochę jakbym była w teatrze i uczestniczyła w wielkim widowisku. 

Nic więc dziwnego, że niektórzy ludzie, szczególnie wrażliwi na sztukę doznają w tym mieście tzw. syndromu Stendhala, inaczej syndromu florenckiego. Przejawia się on przyśpieszonym biciem serca, zawrotami głowy, dezorientacją, a nawet halucynacjami powstającymi na widok wspaniałych dzieł sztuki i zabytków. Ponoć francuski pisarz Stendhal, doznał takich słabości po zwiedzeniu galerii Uffizi i odwiedzeniu grobu Dantego. Jest to niewątpliwie miasto w którym czuje się ducha renesansu!

Od rana tłumy na słynnym moście Ponte Vecchio. To najstarszy florencki most i tak jak niegdyś, znajdują się na nim sklepy z eksluzywną biżuterią.

Stały element naszego menu :P

Romulus i Remus

Elegancja na co dzień – szczególnie w pracy!

 

Miejskich policjantów łatwo poznać po charakterystycznym umundurowaniu. Ci których spotkałam byli niezwykle dostojni i uprzejmi.

Florencja to mekka dla turystów z całego świata!

Lokalni artyści

Turyści

Muzyka na ulicy to nieodłączny element życia!

Kto w dzieciństwie nie marzył o karuzeli?!

Most Ponte Vecchio nad rzeką Arno

Jeżeli już będziecie we Florencji, koniecznie odwiedźcie miasteczko Fiesole. Jest położone na wzgórzach z których roztacza się piękny widok na całą Florencję! 

Nawet Charlie Chaplin się odnalazł!

Florenckie rzeźby

Wspinaczka po sztukę!

Przyjemna atomsfera pracy

Trudno przejść obojętnie obok florenckich witryn sklepowych – małe dzieła sztuki!

Zachodzące słońce nad Ponte Vecchio i cudowny koncert na zakończenie dnia. To miał być tylko poranek …

Po więcej zdjęć zapraszam na mój profil na instagramie

Kategorie:

13 odpowiedzi na “Poranek we Florencji”

 1. Zosiu, nie odbierz tego jako złośliwości, ale dlaczego jeździcie na tak krotkie wakacje? To bardziej jak długi weekend, ciezko sie zresetować w ciagu zaledwie kilku dni.

  • Zosia

   Witaj! Dziękuję za odwiedziny i wiadomość. Da mnie każdy wyjazd to ogromna radość – bez wzgędu na czas ich trwania :) A Toskania to akurat jeden z tych dłuższych wyjazdów :-) Pozdrawiam ciepło!

 2. Zazdroszczę wyjazdu:) Zdjęcia bardzo zachęcają do podróży:)

 3. Cudowne zdjęcia! Jak miło przeczytać taki post przy porannej kawie. Florencja zachwycająca, mam nadzieję, że uda mi się ją odwiedzić w przyszłym roku. Miłego dnia Zosiu! :)

 4. Super zdjęcia! Nie miałam okazji jeszcze dobrze zwiedzić Florencji, zwykle jestem tam przejazdem … za to miałam we Florencji w szpitalu usuwaną ósemkę i z dentystycznego fotela widziałam całą panoramę miasta i to “osładzało” moje cierpienia … ;)

 5. Mmm, eleganckie ciasteczko ;)

 6. Grób Dantego jest przecież w Rawennie, a nie we Florencji.

 7. Świetne miejsce, Zosiu i świetna pamiątka . Planując swoje wakacje myślałam o Toskanii, potem o Trydencie, a w końcu urlop spędzę we Francji;) Miłego weekendu!
  Pozdrawiam jeszcze z Londynu, na szczęście już słonecznego!

 8. Zosiu ! niesamowite zdjęcia i bardzo ciekawy przypadek. Ja właśnie jadę do Rzymu, do Toskanii i spędzamy dzień we Florencji. Więc podobna podróż ! :) A razem z narzeczonym jako główny cel mamy spróbowanie smaków Toskanii i Włoch. Podpowiedz proszę – gdzie jadłaś we Florencji ? Słyszałam, że jest tam drogo.. ale może mogłabyś coś polecić ? :) pozdrawiam serdecznie !!

 9. Bardzo interesujący post! :)

 10. Cudowne, klimatyczne miejsce! Bardzo lubię czytać Twojego bloga, masz świetne przepisy. Korzystając z okazji, chciałam poinformować, że u mnie w najnowszym poście przepis na ciasto kruche ze śliwkami – naprawdę godne polecenia, zapraszam ! :))

 11. Wspaniale. W tym roku spędziłam urlop w Toskanii z mężem i 5 dni poświęciliśmy na samą Florencję. Niesamowite jest to że ujęłaś tego samego artystę ulicznego i grajka, których i ja zapamiętałam. Pozdrawiam

Dodaj komentarz