Skip to main content

Kolacja Sen Nocy Letniej czyli wyjątkowy wieczór w Pałacu Kultury i Nauki

*   *   *

Kolacja Sen Nocy Letniej to spektakularne spotkanie kilkuset osób przy stole, które odbywa się raz w roku w noc przesilenia letniego, czyli 24 czerwca – najczęściej pod gołym niebem na Placu Defilad. W tym roku – wyjątkowo z uwagi na pogodę – uroczysta kolacja odbyła się w okazałym wnętrzu Pałacu: w Sali Ratuszowej.

Organizatorzy, czyli Teatr Studio i barStudio stworzyli czarujący nastrój, dbając o każdy szczegół oprawy uroczystości. Do elegancko przystrojonych stołów zasiadło ponad 500 gości. Dania serwowali dostojni kelnerzy, a muzyka na żywo podnosiła rangę wydarzenia. Jednym z głównych współorganizatorów była kawa Nespresso a motywem przewodnim tegorocznej edycji były stolice kultury.

Uroczysta kolacja odbyła się w okazałym wnętrzu Pałacu: w Sali Ratuszowej.

Główną ideą społecznej kolacji – jest chęć zebrania w wyjątkowym miejscu jak największej liczby mieszkańców – wspominają organizatorzy. Bardzo nam zależy na tym, aby dotrzeć do jak najszerszego grona osób, które normalnie nie mogłyby sobie na coś takiego pozwolić, a nawet jeśli mogą, to nie jest to obciążające dla ich portfela.

Specjalnie na ten wieczór menu opracował Marcin Sztabiński / Catering Studio

Młody burak, morele, karmelizowana cebula ze świeżym tymiankiem i kolendrą, podawana z sosem vinegrette cherry i melassą z granata.

Kulki z groszku i mięty podane na purée z cytryny i masła – menu Marcin Sztabiński

Kawa najwyższej jakości, jaką produkuje Nespresso, stworzyła doskonały duet z kolacją.

Sorbet ze świeżych truskawek z lodami maślanymi z wanilią Bourbon z Madagaskaru, chrupiącą bezą i jadalnym złotem – przygotowany przez Lukullus St.Tropez w akompaniamencie brazylijskiej Arabiki – odmiany Bourbon z regionu Cerrado.

W okolicach godziny 23:00 wkroczyła do Sali Ratuszowej czysta Arabika podana w szklanych kieliszkach z letnim akcentem w postaci plecionych wianków. Zgodnie z sugerowanym zaleceniem wypisanym na bileciku dołączonym do kawy – najpierw rozpuszcza się część czekoladki w ustach, następnie pije kawę i dopiero kosztuje się resztę czekolady…

Po tak uroczyście spędzonym wieczorze w letnim nastroju wkraczamy w kalendarzowe lato!

19 Odpowiedzi do “Kolacja Sen Nocy Letniej czyli wyjątkowy wieczór w Pałacu Kultury i Nauki”

 1. Pani Zosiu wyglądała Pani fenomenalni – siedziałam kilka stolików dalej od Pani i przyznam szczerze, że wstydziłam się podejść.. teraz żałuję. Zdjęcia bardzo oddają nastrój. Może uda mi się w przyszłym roku :))))
  Magda

  • łeeee, trzeba było śmiało podejść!!! A prawda, że piękne wydarzenie?! :-))

  • Zosiu, czy było to dawno temu? Twoja sukienka i to jak w niej przepięknie wyglądasz przyćmiewa cały blask wydarzenia! Nie sposób nawet skupić się na skomentowaniu tego, jak pięknie wszystko wyglądało…

 2. Wspaniałe rozpoczęcie lata. Świetna inicjatywa i niwsamowite potrawy. Pięknie wyglądałaś i widać że dobrze się tam bawiłaś. Oby całe lato było tak wesołe, pyszne i piękne.

  • Elu dziękuję za wiadomość i odwiedziny :* Ja również mam nadzieję na tak piękną pogodę!!!Uściski!

 3. Pani Zosiu, bloga kocham od początku i stąd moje pytanie czy biorąc pod uwagę jego sukces ma Pani jakąś asystentkę do organizowania tych wszyskich eventow/współprac itp. czy Kasia w dalszym ciągu wykonuje zdjęcia, czy jest ktoś nowy który Pani towarzyszy? Podziwiam i gratuluje sukcesu :)

  • Pani Asiu dziękuję serdecznie za odwiedziny i ciepłe słowa, bardzo mi miło! Tak, przez ostatni czas miałam do pomocy asystentkę. Jeśli chodzi o zdjęcia, to różnie – na co dzień bardzo pomaga mi mój mąż, mama i kuzynka, a jeżeli tylko Kasia ma chwilkę, to również razem działamy. Przesyłam gorące uściski ze słonecznego Orłowa!

 4. Zosiu, przepiękna relacja. Dziś robię Twój chłodniczek:-) zazdrośnie myśląc o Twojej figurze, przy takim samym wzroście, ważę chyba z 20kg więcej;-P

 5. Uwielbiam Pani wpisi i zdjęcia. Wyglądała Pani pięknie. Ile Pani ma wzrostu?
  Pozdrawiam

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.