Skip to main content

Przed nami kilka dni błogiego lenistwa. Pogoda ponoć w całym kraju wymarzona.. a zatem życzę Wam wielu beztroskich chwil spędzonych na powietrzu. Może któryś z moich dotychczasowych pomysłów, przyda Wam się i urozmaici grillowe obżarstwo :-) 

5 kwietnia 2012

Wielkanocne słodkości!

 W tym roku zdecydowanie cieszę się na desery wielkanocne. Na myśl o kajmakowych mazurkach na kruchym cieście i wspólnym rytuale ich dekorowania – od razu mi weselej!  W takich chwilach moja kuchnia przeinacza się w małą pracownię słodkości. Nikomu już nie wadzą porozsypywane kolorowe groszki, lepiący się do wszystkiego kajmak, na wpół wyrośnięta rzeżucha, czy nie […]

 Zdarza się, że do niektórych przepisów podchodzę kilka razy. Tak było w przypadku paschy, którą wprost uwielbiam! Już teraz mogę Wam powiedzieć, że wiele zależy od jakości twarogu. Pascha nie jest łatwym deserem, ale gdy się uda to poczucie spełnienia jest niewiarygodne. Jest coś niezwykłego w obserwowaniu przemiany, jaką potrafi przejść wielokrotnie zmielony i umęczony […]