Skip to main content

MOJE KUCHENNE INSPIRACJE, CZYLI PROFILE DO KTÓRYCH AKTUALNIE ZAGLĄDAM

Kuchnia w moim domu odgrywa kluczową role, ale to wszyscy wiemy. Jest moim miejscem pracy, wypełnia dom ulubionymi zapachami i daje mi przestrzeń do rozpieszczania moich bliskich, tak jak lubię najbardziej. Dlatego tak ważny dla mnie jest jej design. Moja tablica na instagramie co chwilę podrzuca mi nowe kuchenne inspiracje, które zapisuję z myślą o małych wielkich zmianach. W związku z tym pomyślałam, że może i Was zainteresują nowe rozwiązania, które zainspirują do odświeżenia ulubionych kątów.

@emilyslotte

Skandynawskie hygge we wnętrzach ma w sobie coś ponadczasowego i przypomina nam rodzinne ciepło. Jasne barwy, naturalne drewno i dodatki, a przede wszystkim życie, którego się tu nie ukrywa. Wyeksponowane ulubione filiżanki po które często sięgamy, zioła używane w naszej kuchni najczęściej, naturalne światło, które w zależności od pory dnia gra nam inny spektakl i prostota, której nie da się tu nie zauważyć. Co sądzicie?

@eyeswoon
Eye Swoon z podziwem obserwuję od lat, jak precyzyjnie łączy marmur z naturą. W jej kuchni nigdy nie brakuje świeżych gałązek, drewnianych desek i glinianych naczyń – wnętrza są dla mnie kwintesencją kuchennej elegancji. A jej stylizacje w połączeniu z jej greckimi korzeniami ohh.. sami zobaczcie.

@nigelslater
Tę kuchnię śledzę już od dłuższego czasu. Nigel Slater to autor jednej z moich ulubionych książek kulinarnych “Jedz”. Cenię go za minimalizm na talerzu, ale jak się okazuje również we wnętrzu. Chciałabym kiedyś usiąść przy jego stole i spróbować co wyczaruje w kuchni ze stali, kamienia i gliny.

@madamejuanapepa

Prosta estetyka nasycona tradycją sprawia, że wnętrze wydaje się swobodne. Niepospolite rękodzieło, kwiaty, świece i delikatność kompozycji łączy się z eklektycznym, ale ponadczasowym i nonszalanckim stylem. Czy w takiej kuchni może zabraknąć chęci do gotowania?

2 Odpowiedzi do “MOJE KUCHENNE INSPIRACJE, CZYLI PROFILE DO KTÓRYCH AKTUALNIE ZAGLĄDAM”

  1. Ale świetne te inspiracje! My jesteśmy rok po generalnym remoncie kuchni, więc na razie nie ma szans na wprowadzenie ich w życie, a szkoda, bo bardzo mi się podobają! Pozostaje mi zadbać o detale :)
    Zosiu, uważam, że byłabyś idealną osobą do projektowania kuchni. Czujesz kuchnię jak mało kto, więc zaplanowane przez Ciebie pomieszczenia na pewno by łączyły funkcjonalność z pięknem. Jestem tego pewna. Pozdrawiam

  2. Droga Zosiu, wszystkie inspiracje świetne. Każda piękna w swoim rodzaju:-) Lubię kuchnie w zależności od regionu, w którym przebywam: czy to angielska wieś, włoska swojskość czy duńska prostota i doskonały design.
    Zawsze lubię patrzeć na ładne rzeczy, a u Ciebie ich nigdy nie brakuje:-)
    Pozdrawiam serdecznie z wiosennego południa PL,
    Marta:-)

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.