Skip to main content

BAR SPOTS | GDZIE DO BARU MLECZNEGO?

BAR MLECZNY JAROS | Gdańsk Przymorze ul. Jagiellońska 38
Zlokalizowany na Przymorzu to najbardziej popularny bar mleczny w Gdańsku i już wiem dlaczego. W menu znajdziecie prawdziwy zbiór klasyków. Codziennie oferują duży wybór zup, dań obiadowych a miłośnicy domowych pierogów wyjdą stąd najedzeni.
Na wynos szef kuchni poleca tatar wołowy.

BAR MLECZNY SŁONECZNY | Gdynia ul. Abrahama 60
To miejsce przywołuje wspomnienie szkolnych lat. Każdy odnajdzie tu swoje domowe smaki dzieciństwa, bo wybór mają naprawdę duży. A we wtorki, czwartki i piątki serwują najpyszniejsze jabłka w cieście.

BAR MLECZNY BURSZTYN | Sopot ul. Grunwaldzka 80
Znajdziecie to miejsce z łatwością, bo zapach wolno gotowanego rosołu jak u babci trudno przegapić, a tłumy turystów widać już od ul. 3 maja. W tym miejscu tradycja spotyka się z nowoczesnością, a smaki z przeszłości ożywają na nowo.

8 Odpowiedzi do “BAR SPOTS | GDZIE DO BARU MLECZNEGO?”

 1. Super polecajki, Zosiu. Nieraz człowiek ma ochotę na naleśniki czy leniwe z baru mlecznego. U nas, w Bielsku-Białej jest od pół wieku Bar Pierożek. Z dzieciństwa pamiętam menu/ tablicę z wkładanymi literkami i ukochane łazanki lub kluski na parze😋 Pozdrawiam ciepło
  Marta

 2. Bary mleczne zdecydowanie na tak <3 Niestety w Krakowie ostatnio zamknęli tak znany bar Żak ( pozostały wspomnienia jak zaglądałam tam na obiady w przerwach na pobliskiej uczelni). Polecam Bar Mleczny Południowy gdzie można jeszcze posłuchać rozmów osób które pamiętają stary Kraków, bar mleczny Miła (z równie miłą obsługą).
  Pozdrowienia z południa Polski ;)

  • Magdaleno, dziękuję za Twoje rekomendacje. Będąc w Krakowie z pewnością zajrzę!
   Uściski i dobrego dnia!

 3. W barze Bursztyn jadłam najgorszy w swoim życiu barszcz czerwony, istna pomyłka, jakaś zalewajka zmieszana z przelewajką w mixie z zupką z proszku 😖od tamtej pory moja noga już tam nie stanęła.
  W Gdyni poleciłabym jeszcze U Senwickich ☺️

 4. Kochana Zosiu, tym postem przywołałaś jedne z najprzyjemniejszych wspomnień z naszej ukochanej Gdyni. Jesteśmy z południa Polski, ale w Gdyni jesteśmy praktycznie w każde wakacje odkąd zostaliśmy rodzicami czyli już 14 lat. Gdynia nas przyciąga, mówimy, że to nasz drugi dom, a Bar Mleczny Słoneczny odwiedzamy przy okazji każdego pobytu, to nasza rodzinna tradycja… Najlepsze jest to, że nasze dzieci kiedyś pewnie przekażą tę tradycję swoim dzieciom. Pozdrawiam serdecznie🧡

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.